
Avdelingsdirektør Ivar Myklebust i Miljødirektoratet trekker frem dialog og samarbeid i det videre arbeidet med å utvikle merkevaren Norges nasjonalparker videre.
Foto: fortellfortell
For å utvikle merkevaren Norges nasjonalparker videre, trekker Ivar Myklebust i Miljødirektoratet frem viktigheten av samarbeidet mellom direktoratet, nasjonalparkforvaltningen, nasjonalparkkommunene, besøkssentrene med flere.
På årskonferansen til NPKL i Nordreisa understreket Myklebust at merkevaren Norges nasjonalparkkommuner er en vesentlig del av verdiskapingen rundt nasjonalparkene. Han ser mange positive resultater av arbeidet med merkevaren.
– Dialog og samarbeid er en vesentlig del av den videre utviklingen av merkevaren.
Ivar Myklebust. avdelingsdirektør i Miljødirektoratet
I intervjuet med Ivar Myklebust på årskonferansen forteller han også om sitt eget forhold til natur, nasjonalpark og nasjonalparkopplevelser.